Vas zanima, zakaj prejemate vsiljeno pošto? Preberite
| Članek je bil prebran 744 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Če imate elektronsko pošto, potem imate tudi vsiljeno pošto. Vsiljena pošta se nehote izmuzne skozi in zaseda vaš poštni predal. Kaj je vsiljena pošta?

Najbrž ste tudi sami opazili, da je vsiljene pošte vedno več in več. Elektronski poštni predali so tako polni nepotrebne vsiljene pošte. Ta se izmuzne skozi filtre in zaseda prostor.

Če imate odprt poštni predal pri Gmailu, potem imate posebno mapo, ki se imenuje Vsiljena pošta, v njej pa zagotovo kar nekaj sporočil. Ta sporočila, ki jih Gmail razvrsti pod vsiljeno pošto, se samodejno brišejo po 30 dneh. Toliko časa torej imate, da se spomnite na mapo Vsiljena pošta in pregledate, če je dejansko vsa pošta, ki se je znašla tam vsiljena, torej nezaželena. Včasih se lahko zgodi, da vam nekdo pošlje pošto in se ta znajde med vsiljeno pošto. To pa zato, ker Gmail, po določenih kriterijih, ki jih ima, zazna, da je pošta lahko sumljiva in jo razvrsti v mapo Vsiljena pošta. To se lahko zgodi predvsem takrat, ko vam nekdo pošto na vaš elektronski naslov pošlje prvič. Nimate ga v imeniku, Gmail ga ne zazna in lahko se zgodi, da njegovo sporočilo konča pri vsiljeni pošti.

Kakšna pošta največkrat konča v mapi Vsiljena pošta?

Kaj lahko sami storimo, da bomo prejemali manj vsiljene pošte?

Še več zanimivih informacij, ki vas bodo zagotovo zanimale, ponuja prosta enciklopedija.

© 01. 05. 2024 - millionclub. Oglaševanje.